Red-Muscle-Car-950x600Dokáže někdo popsat přesnou definici klasického auta? Klasika je podle mého něco, co je mezi námi již řadu let a známe ji snad všichni, kteří se zajímáme o dění kolem sebe. Může se jednat o cokoli. Módní výstřelky v oblékání, účesy, barvy, styl líčení, celkově atmosféra nastavená mezi lidmi, morálka a její hodnoty.

Mezi klasiky samozřejmě zařazujeme i auta. Některá se nám prostě vryjí do paměti a vždy když je vidíme, vrátí se nám vzpomínky z doby, kdy jsme s tímto autem měli danou zkušenost. Ať už to bylo v době, kdy jsme byli děti a táta nás brával na výlety nebo jsme trávili večery v garáži, kde jsme společně auto opravovali a táta nás učil, jak to celé vlastně vůbec funguje. Naše malá hlavička nám to sice nebrala, ale byly to krásné časy, na které se vzpomíná velmi rádo. Když jdeme teď jako dospělí lidé po městě a vidíme takové auto, jaké jsme mívali v garáži, můžeme mít i husí kůži. To bych charakterizovala, jako klasiku.

Klasika mohou být i barvy. Černá a bílá je prostě klasika. Těmito barvami se nikdy nic nezkazí a jsou to barvy, které vídáme všude kolem sebe stále.

Pokud zabrousíme mezi typické příklady klasiky, u nás bych to označila za starou dobrou Škodovku. Tohle auto je prostě nesmrtelné. U motorek je dnešním trendem stará dobrá Vespa, která má velmi dlouhou tradici a každý kdo ji má, je prostě stylový.

Vezměme si tedy americká auta a pojetí klasiky je u nich. Mě se nevybaví přímo určitý model ale spíše křivky, které takové auto vykazuje. Jsou to ostré hrany, kulatá světla a pěkně nízko postavené auto větších rozměrů. Pokud si představím léto v Americe, rozhodně bych se chtěla projet v takovémhle typu auta a bez střechy. Byl by to můj malý splněný sen. A jaká je vaše představa klasického amerického auta?