43586_SCC-SP-May15Doma vlastníme pořádné typické americké auto. Ale. Náhle se nám z ničeho nic pokazí nebo se nám podaří jej pořádně nabourat. Nic příjemného. Pojišťovna nám tak vysokou škodu nepokryje a my chceme mít svého plechového miláčka opět v plné kondici. Kde najdeme náhradní díly? Každý si může říct, že přece jednoduše přes internet a nebo projde místní vrakoviště a bude doufat ve štěstí.

Bohužel ale málokdy najdeme takové věci na vrakovišti právě u nás v České republice. Jak tedy najdeme ty správné náhradní díly k našemu autu? Budeme muset hledat někde dál. Více v zahraničí. A nejlépe v samotné Americe. U nás nejsou taková auta zvykem, a proto se těžko hledají takové díly, jaké právě potřebujeme. Je to nedostatkovým zbožím.

Když už najdeme ten správný díl, kdesi daleko za Atlantickým oceánem, sáhneme si tím pádem i více do kapsy. Díl něco váží a samotná doprava nás přijde pěkně draho a to nemluvím ani o samotném díle, který sám o sobě bude stát víc než dost. A nezapomínejme ani na samotné clo. Jo, tak tahle doprava nás může stát i několikanásobně víc než cena samotného dílu.

Tak. Díl máme doma, jsme o dost lehčí, co se týče peněz, a teď už jen dostat díl na správné místo. Pokud si na to netroufáme, necháme si pomoct od odborníků.

Jak to tedy vše shrnout? Dávejme si co největší pozor na svá zahraniční auta. Pokud je poškodíme, budeme muset za něj dost zaplatit a ne pro všechny to je jednoduchá záležitost. To potom člověk může prodat ledvinu, stát se mafiánským bosem, začít navštěvovat Gaming Club a zkusit štěstí ve hře. Pokud se poštěstí, vše je v pořádku a náhradní díly je možné koupit na kila. Bohužel na druhé straně pokud se nepoštěstí, náklady na náhradní díly a samotnou opravu auta ani celoživotní úspory nezaplatí. I když stále platí – kdo šetří má za tři. A jednoznačně si své auto nechejme co nejlépe pojistit. Je to pro nás jednodušší podepsat pár papírů a kontrolovat pojišťovnu než shánět náhradní díly někde v zahraničí a doufat, že nám člověk z druhé strany světa náhradní díl opravdu pošle a nenechá si peníze jen pro sebe. I tohle se může bohužel stát. Tady vše stojí jen na čisté důvěře cizím lidem. A to se nemusí vždy oplatit.