41Máte hluboko do kapsy ale chcete auto a nevadí, když bude ojeté? I tak budete potřebovat několik desítek tisíc korun, abyste si mohli dopřát svého amerického čtyřkolového miláčka. Kde ale najít to své auto, aby nás to úplně finančně nezruinovalo?

Opět a zase ta samá rada. Poptejte se svých blízkých, zda o někom takovém ví. A pokud neví, hledejte dál. Nejspíše budou vaše cesty pokračovat na internetu. Napadla mě teď taková myšlenka. Americká auta jsou nejlevnější tam, kde se přímo vyrábějí. Co takhle si prostě zajet do Ameriky a tam si své auto vybrat? Ano, cesta zpátky bude nákladnější, ale budete to mít se vším všudy. Bude to doopravdy to nejvíce originální americké auto, jaké si můžete přát. Dobře. Teď uvažujme trochu reálně. Tohle asi nebude ta nejlevnější možnost. Obejděte bazary s auty ve svém okolí a ptejte se, ptejte se a ještě jednou, ptejte se.

Další možností je taky napsat na internet svou poptávku a čekat. Někdo musí třeba uklidit garáž a má tam staré auto, kterého se potřebuje zbavit, ale je v natolik dobrém stavu, že je škoda jej dát do šrotu nebo na vrakoviště. Takový člověk nebude auto prodávat za vysokou cenu a většinou jej prodá i pod cenou, jen aby to měl z krku. Takového člověka přesně potřebujeme najít. To se ale nestane za jedno odpoledne, ani dvě. Může to trvat měsíce i roky. Ale pokud něco opravdu chceme a vytrváme, dostaneme to. Ať se jedná o cokoli.

Ne vždy je ta nejlevnější verze ta nejlepší. Teda téměř nikdy to není správná volba. Proto se nebojme do auta investovat trochu více, než to minimum. Auto nám to vrátí a může nám posloužit ještě hodně dlouho a kdo ví, v budoucnu se může stát hledaným kouskem a v tu ránu se může hodnota auta zněkolikanásobit a budete jej opatrovat jako oko v hlavě.