1280px-Tips_Industries_Logo.svgMáte své sny od dětství, co se týče aut. Už jako malý jste šetřili na řidičák a po letních brigádách jste své peníze místo do zábavy, dávali do prasátka, které jste plánovali rozbít, až nastane správný čas. Prasátko je plné a vy jste se konečně rozhodli udělat TEN krok, o kterém dlouho sníte. Chystáte se koupit své vysněné auto. Ano, a je americké. Ach ta americká klasika. Ale jaké jsou správné kroky, abychom si mohli doopravdy ten svůj sen proměnit ve skutečnost?

  • V prvé řadě si najděte odborníka, který vás celou touto cestou provede. Měl by mít znalosti ohledně amerických aut a také vědět, kde se taková auta dají sehnat. Vše s ním důsledně prodiskutujte, ať má jasnou představu o tom, co má hledat.
  • Sami si musíte ujasnit, o jaký typ auta se zajímáte. Chcete sporťáka, jeep, městské auto? Pro kolik osob? Mělo by být spíš rodinné auto, a nebo jen tak na styl pro dva lidi? Velikost kufru? Jak moc ho budete využívat v praktickém životě? Jaká barva se vám bude nejvíce hodit? Tyto otázky a ještě mnohem víc si musíte dokázat odpovědět, jinak se nemůžete hnout z místa. Rozhodně taky nezapomínejte na to, aby vám byl samotný prodejce sympatický a aby z něj vyzařovala důvěra. Pokud tyto dva důležité aspekty nebude splňovat, nebojte se jej odmítnout a hledat jiného člověka, který vám pomůže.
  • Dávejte si pozor na případné podvody, které jsou všude. Před koupí auta si ho nejdříve zkuste projet po silnici po domluvě s předchozím majitelem. Pokud se vám cokoli nezdá, zeptejte se prodávajícího a očekávejte adekvátní odpověď. Pokud vám nebude schopny odpovědět, tak ruce pryč od takového nákupu a raději hledejte dál. Chcete-li originál, zajděte do autosalónu, kde vám moc rádi poradí a zodpoví všechny otázky. U takovýchto firem je důležitá dobrá reklama, a proto nemají důvod vám nic skrývat. Na to špatné byste dřív či později určitě přišli a měli by z toho akorát nepříjemnosti.