Most-Expensive-American-Cars-Ever-Sold-1.-1968-Ford-GT40-GulfMirage-Lightweight-Racing-Car-–-11000000-3Jak se podle vás pozná velmi luxusní a tím pádem i drahé auto? Jaké jsou tady faktory, aby se mohlo takové auto považovat za drahé a pro koho je určeno?

Faktorů je hned několik. Jak již jsme zmiňovali, půjde zde o výkon. Za kolik vteřin to můžete vytáhnout z nuly na sto apod. Další věcí určitě je, kolik takové auto spotřebuje nafty/benzínu nebo čehokoli, na co jezdí. Na tohle slyší opravdu hodně lidí. Sice pak nemůžete ukázat výkon auta na běžné silnici, ale pro toto jsou dnes možnosti. Stačí si najít okružní dráhu a domluvit se s vedoucími, aby vám dovolili si na určitou dobu zařádit se svým autem tak, jak je vám libo a to bez omezení.

Dalším faktorem je jednoznačně vzhled. Čím více atraktivnější auto, tím bude jeho cena vyšší. Má v barvě pravé zlato, stříbro? Nebo má dokonce na ozdobu někde pravé diamanty? Tohle auto si určitě nebude moct dovolit každý a na světě bude jen pár kusů. Taková auta si nejčastěji kupují velmi bohatí lidé. Mezi ně můžeme zařadit Araby, kteří díky své ropě jsou takříkajíc za vodou.

Vnitřní vybavení je další nezbytnou záležitostí. Sedačky z pravé kůže by měly být v luxusním autě samozřejmostí. Barvu si můžete případně vybrat i sami. K tomu musí ladit i celkový interiér auta. Prostornost kufru se ani tolik neřeší. Taková auta nejsou dělaná pro praktický život, bere se jako doplňkový model, kterým si uděláte radost, když máte velký přebytek peněz.

A na konec. Pro koho jsou tato auta určena? Jak jsem již zmínila, jedná se o velmi bohaté lidi, kteří ve svém životě uspěli a mají opravdu velkou sumu peněz. Říká se, že opravdu bohatí lidé své peníze nepočítají, ale váží. Dokážete si to představit? Já teda opravdu moc ne. Když přijdou takoví lidé na místo, kde si chtějí auto koupit, vůbec neuvažují o jeho ceně a ani se příliš neptají. Pro ně není nikdy nic drahé a pokud chtějí, koupí si to.