vehicles-mustang-ford-muscle-car-classic-car-stunning-wallpaper-97742-14297965293Další z neodolatelných klasik Fordu. Přirovnala bych ho k typu, o kterém jsem psala výš. Malá, krásná kulatá světla, která zapadají do hranaté konstrukce nádherného auta. U tohohle auta si představím ženu, která vlastní jakési bistro a po zasloužené práci a dlouhém šetření si dopřála tuhle krásku.

Jedná se o velice výkonné auto, které se snažilo konkurovat Chevroletu v 60. létech minulého století. To se mu ale příliš nedařilo a až další model byl schopný konkurence. Má liniové křivky podobající se ptákovi a jméno má po rezidenci od samotného pana Forda. Větší důraz byl kladen na bezpečnost a také komfort cestujících, aby byli schopni si svou jízdu co nejvíce užít.

Existuje několik verzí tohoto modelu. Čím novější model, tím se tvůrci snažili auto víc zdokonalovat a také zvětšovat. Pozměnili palubní desku, zvýšili výkon a přidali na síle neboli přidali tzv. koně a to až na necelých dvě stě koní, což je naprosto skvělé vzhledem k době. Bohužel nebyl ale o tento druh auta velký zájem a příliš mnoho se jich nevyrobilo. V jednom roce to bylo dokonce jen něco málo před 600 kusů. Nebylo to až tak převratné, jak nejspíš všichni očekávali. Ale to je nezastrašilo a stále vzdorovali konkurenci a přicházeli s novými a novými modely.

I přes nepříliš velký zájem se toto auto dostalo do povědomí lidí. Velkou zásluhu na tom mají filmy, ve kterých se auto vyskytovalo. Auto je jakousi ikonou každé hlavní role. Narážím tím na takového Jamese Bonda, který sice pochází z Anglie ale pokud by neměl své super fáro, moc by toho asi ve svých akcích nesvedl.

Když je podíváte na fotky tohoto auta, jaký film se vám samotným vybavuje? Máte nějaké své oblíbené, na které nedáte dopustit a šetříte si na něj nebo vám stačí malý model, který máte vystavený na své poličce?