107431618_1957PontiacPathfinderDeluxeSportCoupeDůvodů může být hodně, například, že se člověku nemusí líbit oblé tvary, což je trend u dnešních aut, nebo pokud je původem z Ameriky, mohlo to být jeho vysněné auto, po kterém toužil již několik let nebo k tomu autu má nějaký citový vztah vytvořený z minulosti. Jako příklad si můžeme uvést, že se tato láska dědí z generace na generaci.

Já mám takováhle auta ráda, protože mají výrazné křivky a neřešili se emise nebo jejich spotřeba, bylo to prostě auto ve všech směrech. Dnešní doba si velice zakládá na tom, aby se co nejvíce šetřila příroda a příliš se nezatěžovala. Přece jen jsme ji už tak hodně poškodili a ponese si následky hodně dlouho. Ale postupně se to obrací k lepšímu a my se snažíme přírodě ulehčit a pomoct, kde se dá (pokud opomeneme neustálé kácení pralesů a bezdůvodné zabíjení zvířat, třeba v Africe).

Něco jiného je však, když už je člověk starší a moc nemá důvěru v moderní technologie, a proto se raději vrací k tomu co dobře zná. Naši dědové a babičky, případně I rodičové nemusejí chápat důvod, proč je nutné vynalézat stále něco nového a spokojí se tedy s tím, co mají. A když se jim daná věc pokazí nejlepší by bylo, kdyby to bylo buď úplně stejné a nebo ještě levnější a jednodušší.

Americká auta mají dlouholetou tradici a jsou klenotem a ozdobou světa. To samozřejmě neplatí jen pro americká auta, to platí pro všechna auta, která jsou v dnešní době považovaná za skvost a mají svou hodnotu, která se nedá vždy měřit penězi. Jedná se o duševní hodnotu, kdy je pro člověka auto tak podstatné, že se to finančně nedá snad ani vyjádřit. Pokud by takový člověk o své auto přišel, nemusel by to ani přežít. Je na svém autu tak psychicky závislý, že jen představa o tom, jak by o své auto přišel, mu nedělá dobře na duši.