'66_Ford_Thunderbird_(Auto_classique_VAQ_St-Lambert_'12)Pokud netušíte, jak takové auto vypadá, rozklikněte si Google a zadejte tento název. Možná jste takové auto nikdy neviděli, ale určitě jej máte v podvědomí jako já. Přesně tohle auto mi připomíná léto v Americe, které jsem teda ještě nezažila (haha) ale snad jednou zažiju. Ladné křivky, kulatá světla a celkový design auta je velmi povedený. Trochu mi připomíná i britský styl, ale to je jen můj názor. Nic na tom samozřejmě nemění, že to je nádherné auto, které bych ráda uvítala ve své garáži.

Pro společnost Ford mám odjakživa slabost. Nevím proč, ale jejich styl se mi líbí. Stále mají svůj americký styl, ale jsou schopni se přizpůsobit i evropskému stylu. A přes to všechno si stále zachovává svůj půvab a krásu. Ve Fordu vidím jakousi sílu každého auta, která mě prostě a jednoduše uchvátila. Jaká je vaše oblíbená značka aut?

Upřímně mě ani moc nezajímá výkon auta, osobně se v tom vůbec nevyznám a dám na radu ostatních. Spíše si užívám ten pocit sedět za volantem a jen tak se projíždět po silnicích a užívat si tu atmosféru. Nejlepší to je při západu slunce, kdy vás napadají nejrůznější myšlenky, které vás mohou posunout někam vpřed. A při představě, že bych řídila tohle auto někde v zemi, kterou pořádně neznám, tak to je přesně to, co si dávám za své sny a cíle.

Auta se v dnešní době stále vyvíjejí a jejich podoba se neustále mění. Ale tyhle klasiky se nezapomínají. Mě nejvíce uchvátila ta kulatá světla, která prostě vyniknou. Stahovací střecha je bonus, který se v letních dnech rozhodně neopomíjí a naopak se využívá co nejvíce.

Tohle auto má dvoudveřovou karosérii a přezdívá se mu také jako pták Buřňák. Řadí se mezi krásné kabriolety, na které se příjemně dívá na silnicích. Je to opravdu povedený sportovní automobil. Škoda, že o něj nebyl takový zájem a od roku 2005 se již nevyrábí. Znáte někoho, kdo toto auto vlastní? Jak je s ním spokojen?