classic-car-loans-financingVětšina lidí zapomíná na to, že klasické americké auto většinou znamená staré americké auto, proto je důležitá zkušební jízda a získání veškerých informací o daném autě. Většinou se celková vzdálenost ujetá autem snižovala, aby se cena auta zvýšila. Většina klasických amerických aut má zhruba 30 let a zhruba každý ví, že plast začne praskat a rozpadat se, šroubky přestávají držet na svém místě a kovy časem zrezaví. Důležitý je zkontrolovat brzdy a jak se auto chová v zatáčkách popřípadě ve vysokých rychlostech.

Velmi důležité je taky zvolení správné hodnoty auta. Hlavní aspekty jsou celková ujetá vzdálenost auta, technický stav a hlavně jak je auto staré, protože auta ze začátku ztrácejí svou hodnotu, ale později čím víc jsou starší tím jsou dražší.

Jestli uvažujete o koupi amerického auta, uvažoval bych rovnou o cestě do USA, jelikož v České republice je jenom pár obchodů s takovým druhem aut a někdy to jsou jen sběratelé nebo soukromí obchodníci. Pokud se vám ovšem podaří najít takový obchod, pochybuji, že se tam budou nacházet staré auta, budou tam spíše nové Camara, Chevrolety a Dodge.

Podle mě se takové auto nevyplatí kupovat. Hlavním důvodem toho je spotřeba auta zhruba 25 litrů benzínu na 100 kilometrů. Benzín v dnešní době stojí kolem 28 korun za litr. Takže při přepočtu vás vyjde 100 kilometrů na 700 korun, když dnešní dieselové auta dokážou 100 kilometrů za zhruba 125 korun.

V České republice se nachází pár klubů milovníků klasických amerických aut. Pořádají srazy a různé výlety přes republiku i do zahraničí. Pro tyto lidi už jejich auto znamená odpočinek, přátele, popřípadě dovolenou.

V našich končinách se taková auta cení jako klenoty, ale ne všichni je dokážou ocenit. V Americe je to trošku obráceně, tam naopak dokážou ocenit starou škodu, Žigulík nebo Ladu. Je to hlavně o dostupnosti těchto aut na různých kontinentech. Povídá se, že klasické auto dokáže ocenit jen pravý znalec.